8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Oluşturulma Tarihi: 07-03-2017 14:17:34

Ülkemin her köşesindeki ve tüm dünyadaki, anneleri, tüm eşleri, tüm bacılarımı
Saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Dünya Kadınlar günü hepimize kutlu olsun.

Hiç kuşkusuz, kadınlarımızın, toplumsal hayatımızdaki yeri 8 Mart günüyle sınırlı değildir. Onlar bizi doğuran anamız, bacımız, sevdalımız, eşimiz, canımızdır. Onlar, yüreğimizin en değerli yerine sahip, olmazsa olmazımızdır…

Savaşta barışta, onurda kıvançta iyi günde kötü günde hayatı paylaştığımız can yoldaşımızdır. Tüm ülke ve dünya kadınlarımızı 8 Mart dünya kadınlar gününde bir kez daha selamlıyor, sizlere en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Can dostlarım, biliyoruz ki; dünya kadınlarının seslerini sadece senede bir gün bile olsa duyurması, öyle kolay olmadı, Oysa yüzyıllar boyu, savaşta, barışta, en büyük sıkıntıyı onlar çektiler, sanayi devrimiyle birlikte sadece evinin kadını değil fabrikanın işçisi oldular hatta orduların neferi oldular.

Bu gün hala terörün, ekonomik sıkıntıların, tencere kaynatma derdinin, şiddete maruz kalmanın, cinsel istismarın, en acımasız cinayetlerin kurbanı olmaya ne yazık ki devam ediyorlar. Ayrıca kadına karşı işlenen suçlarda içimizi sızlatan hukuk cinayetleri de devam ediyor.
Bütün bunlar karşısında.

Her zaman söylediğim gibi bu sorunlar kadın sorunları değil, insanlık sorunudur. Bir toplumun uygarlık seviyesi o toplumun kadına verdiği değerle ölçülür.

Yaşadığımız bu insanlık sorunu karşısında, sürekli yasa değişimi isteyen bir anlayışla değil, Toplumsal olarak erkeğiyle, kadınıyla, hep birlikte toplumsal olarak kadına bakış açımızın, her türlü ilkel anlayışın değişmesine katkı sağlamalıyız.

Kadın toplumsal hayatın her alanında varsa o toplum medeni bir toplumdur. Kadınla erkeğin birlikte olduğu her yerde başarı vardır.

Tüm hayatı paylaştığımız kadınlarımıza selam olsun, bir kez daha ülkemdeki ve tüm dünyadaki kadınlarının Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutlarken, bütün Dünya’da sevginin daim olmasını diliyorum. (08 Mart 2017)

Site creation & technology by Baytemizel