93. Zafer Haftamız tüm ulusumuza kutlu olsun.

93. Zafer Haftamız tüm ulusumuza kutlu olsun.

93. Zafer Haftamız tüm ulusumuza kutlu olsun.

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:36

26 Ağustos’ta başlattıkları taarruzu 30 Ağustos 1922 günü büyük bir zaferle taçlandıran muzaffer komutanları ve eşsiz askerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.

 

Şu anda üzerinde yaşadığımız vatan toprağı onurlu bir ulusun, emperyalizme, haksızlığa, tutsaklığa, karşı isyan edişinin, dik ve eğilmez duruşunun en yüce noktasıdır.

 

Bu vatan toprağı, onurun, haysiyetin en yüksek göndere çekildiği yerdir. Anadolu Halkının gönüllerini, yüreklerini, bilinçlerini ve bedenlerini tek bir varlığa dönüştürdükleri yerdir.

 

Bu vatan toprağı Anadolu evlatlarını kanatları altına alarak alçakça bir işgalin karşısına dikilen bir başkumandanın, tarih sayfalarına şeref verdiği yerdir.

 

Bu vatan toprağı imzalatılan bir tutsaklık evrakının, bir utanç belgesinin bir paçavra gibi yırtıldığı ve onu imzalatanların yüzüne fırlatıldığı yerdir.

 

Anadolu’nun işgaline karşı kazandığımız onur savaşı ve kutlandığımız zafer aslında tüm insanlığın dikkatle ve ibretle incelemesi gereken bir insanlık dramıdır.

 

93 yıl önce bu büyük insanlık olayının yaşandığı ve haklı bir gururla kutladığımız zafer haftamızda büyük asker, büyük devrimci Mustafa Kemal’i ve düşünce arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, onun eşsiz askerlerinin manevi huzurunda bir kez daha saygıyla eğiliyor ve Allahtan rahmet diliyorum.

 

 

Mustafa SARIGÜL

Site creation & technology by Baytemizel