Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.

Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.

Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Mustafa Sarıgül Şili'nin Kuruluşunun 200.Yılında Şili'nin Kurtarıcısı ve Şili Cumhuriyeti'nin Kurucusu Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.
br> Harbiye - Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan büstün açılış töreninde konuşma yapan Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Parkı içindeki uluslarası alanda, dünya siyasetine yön vermiş devlet adamları ve dünya sanatına katkıda bulunan sanatçılar için özel bölge ayırdıklarını belirterek, Şili'nin özgürlüğüne kavuşmasının 200.yılını kutladıkları bu önemli tarihte, ülkeyi özgürlüğüne kavuşturan ismin bu alanda yer almasından büyük onur duyduklarını vurguladı.
br> Şili Büyükelçisi Luis Palma da, Bernardo O'Higgins'in Şili'nin bağımsızlığını kazanmasında mücadele etmiş ilk önderlerinden olduğunu dile getirerek, "Kurtarıcımızın adını Türkiye'de yaşatmak bizim için çok önemli. Bu olanağı bizlere tanıyan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Mustafa Sarıgül

Kardeşimiz Hüseyin Kulakçı 15 Temmuz'daki hain girişimde TRT binasını canı pahasına savunurken gazi oldu. Demokrasiyi savunmak için bir an d...

Mustafa Sarıgül

Değerli dostum basketbolumuzun duayenlerinden Doğan ağabeyimizi, Hakyemez’imizi kaybettik. Başımız sağolsun.

Mustafa Sarıgül

Soma'da 2014'te yaşanan ve hepimizin yüreğini kanatan Soma faciasında cezalar belli oldu. 301 canı geri getirir mi bu cezalar? Yine de olsun...

Site creation & technology by Baytemizel