Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.

Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.

Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Mustafa Sarıgül Şili'nin Kuruluşunun 200.Yılında Şili'nin Kurtarıcısı ve Şili Cumhuriyeti'nin Kurucusu Bernardo O'Higgins'in Büstünü açtı.
br> Harbiye - Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan büstün açılış töreninde konuşma yapan Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Parkı içindeki uluslarası alanda, dünya siyasetine yön vermiş devlet adamları ve dünya sanatına katkıda bulunan sanatçılar için özel bölge ayırdıklarını belirterek, Şili'nin özgürlüğüne kavuşmasının 200.yılını kutladıkları bu önemli tarihte, ülkeyi özgürlüğüne kavuşturan ismin bu alanda yer almasından büyük onur duyduklarını vurguladı.
br> Şili Büyükelçisi Luis Palma da, Bernardo O'Higgins'in Şili'nin bağımsızlığını kazanmasında mücadele etmiş ilk önderlerinden olduğunu dile getirerek, "Kurtarıcımızın adını Türkiye'de yaşatmak bizim için çok önemli. Bu olanağı bizlere tanıyan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Mustafa Sarıgül

Geçmiş olsun #Adıyaman. Depremde yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Mustafa Sarıgül

Lider Koleji’nin 23 Nisan kutlamalarına katıldık. Bir kez daha tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Mustafa Sarıgül

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 98. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Bu vesile ile ulusumun geleceğini çocuklarımıza emanet eden ulu ön...

Site creation & technology by Baytemizel