Dünya Kız Çocukları Günü.

Dünya Kız Çocukları Günü.

Dünya Kız Çocukları Günü.

Oluşturulma Tarihi: 23-10-2017 21:53:54

Bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Birleşmiş Milletler tarafından kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi amacıyla ilan edilen bu anlamlı günde, ülkemiz adına söyleyeceklerimiz maalesef oldukça üzücü.
Ülke nüfusumuzun yaklaşık %29’u, kız çocuklarından oluşuyor. Tespit edilen “resmi” rakamlara göre yalnızca son 6 yılda zorla evlendirilen kız çocuğu sayısı 232 bin. Yine son 6 yılda 142 bin “kız çocuğu”, çocuk sahibi oldu. İlköğretim çağında olup, okula gönderilmeyen kız çocuğu sayısı, erkek çocuklarından 600 bin fazla.

Bu rakamlar asla kabul edilebilir değil!

Gözbebeklerimiz, evlatlarımıza daha iyi bir hayat sunmak hepimizin boynunun borcu. Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere, sorumluluk sahibi her bireyi göreve davet ediyorum.

Dün olduğu gibi bundan sonra da siyasi hayatım boyunca, kız çocuklarımızın gülüşlerinin solmayacağı bir ülke için çalışmaya devam edeceğim.

Mustafa Sarıgül

Kardeşimiz Hüseyin Kulakçı 15 Temmuz'daki hain girişimde TRT binasını canı pahasına savunurken gazi oldu. Demokrasiyi savunmak için bir an d...

Mustafa Sarıgül

Değerli dostum basketbolumuzun duayenlerinden Doğan ağabeyimizi, Hakyemez’imizi kaybettik. Başımız sağolsun.

Mustafa Sarıgül

Soma'da 2014'te yaşanan ve hepimizin yüreğini kanatan Soma faciasında cezalar belli oldu. 301 canı geri getirir mi bu cezalar? Yine de olsun...

Site creation & technology by Baytemizel