“Emeğin en yüce değer” olduğu bir Türkiye ve Dünya diliyorum.

“Emeğin en yüce değer” olduğu bir Türkiye ve  Dünya diliyorum.

“Emeğin en yüce değer” olduğu bir Türkiye ve Dünya diliyorum.

Oluşturulma Tarihi: 29-04-2017 16:56:34

Emekçi kardeşlerim, sevgili yurttaşlarım.

Siyasi yaşamıma ilk kez “Emek en yüce değerdir” sloganının arkasına düşerek başladım. Bütün siyasi yaşamım boyunca da “emek en yüce değerdir” anlayışının ardından yürüdüm ve yürümeye devam ediyorum. Bu nedenle de hiç şüphesiz siyasi yaşamımın her aşamasında, benim için en heyecan verici ve onurlandırıcı kutlamalar “Emeğin Bayramı” kutlamaları olmuştur.

Ancak ne yazık ki, yaşamımız boyunca gönül rahatlığı içinde, özgürce, anlamına yaraşır bir biçimde kutladığımız “Emek Bayramı” yok denilecek kadar azdır. Yaşanan bütün deneyimlere rağmen bu yıl yine “1 Mayıs” kutlamalarının yapılması gereken Taksim Alanı’nın anlamsız biçimde yasaklanması, yeni bir gerilimi yeniden tırmandırmaya devam ediyor.

Hepimiz biliyoruz ki; Geçmişte yaşanan talihsiz olayları, 1 Mayıs’larda kaybettiğimiz emekçi canları, yüreğimiz kanayarak daima hatırlayacağız. Bu olayları belleğimizden silemediğimize göre “Taksim Meydanı” sadece bir kutlama alanı değil, önem ve anlamı asla silinemeyecek bir nokta olmaya devam edecektir. Bu nedenle de bu anlamsız inatlaşmaya derhal son verilmelidir.

Emeğin değer bulması için göze alınan bunca acılara, verilen büyük mücadelelere rağmen, Bu gün, bu ülkede ne yazık ki, çalışanlarımızın yüzde 95’i sendikasızdır, örgütsüzdür. Büyük bir bölümü açlık sınırının altında ücretlerle ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya koşullarda çalışmaktadır. Kayıt dışı düzene ve yasa dışı çalışma saatlerine mahkûm edilmiş, vahşi bir taşeron düzeni insafsız bir köle düzeni olanca hızıyla devam etmektedir.

Emekçi kardeşlerim, sevgili yurttaşlarım.

2017 Yılının 1 Mayıs’ında ülkemin cefakâr emekçilerini ve bütün dünya emekçilerini saygıyla selamlıyorum. Ülkemde ve dünyadaki tüm emek savunucularını saygıyla anıyorum.

“Emeğin en yüce değer” olduğu bir Türkiye ve Dünya diliyorum.

Mustafa SARIGÜL

Mustafa Sarıgül

Kardeşimiz Hüseyin Kulakçı 15 Temmuz'daki hain girişimde TRT binasını canı pahasına savunurken gazi oldu. Demokrasiyi savunmak için bir an d...

Mustafa Sarıgül

Değerli dostum basketbolumuzun duayenlerinden Doğan ağabeyimizi, Hakyemez’imizi kaybettik. Başımız sağolsun.

Mustafa Sarıgül

Soma'da 2014'te yaşanan ve hepimizin yüreğini kanatan Soma faciasında cezalar belli oldu. 301 canı geri getirir mi bu cezalar? Yine de olsun...

Site creation & technology by Baytemizel