Geleceğim İçin Hayır

Geleceğim İçin Hayır

Geleceğim İçin Hayır

Oluşturulma Tarihi: 01-04-2017 13:22:01

Türkiye Cumhuriyeti, parlamenter sistemle yönetilen, demokratik, laik ve çağdaş bir ülkedir ve hak ettiği anayasa ile yönetilmelidir.

Anayasa, toplumsal mutabakat metnidir. Günlük siyasal hesapların çok ötesinde, toplumun uzun vadeli ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır.

Bu çerçevede, toplumun tüm kesimlerinin onayı ve gönüllü desteği ile oluşturulmalıdır.

Şu anda var olan anayasa; toplumsal ihtiyaçlarımızı karşılamamaktadır ve mutlaka değiştirilmelidir.

Ancak, referanduma sunulacak olan anayasa, bu hali ile bir anayasanın taşıması gereken temel niteliklerden son derece uzaktır.

Hazırlanan metin, demokrasinin temeli “Güçler Ayrılığı” ilkesine aykırıdır.

Sağlıklı işleyen bir demokrasi için özellikle Yargı ve Yasama bağımsızlığı hayati önem taşımaktadır.

Halkımız, 16 Nisan günü önemli bir karar verecektir.

Ya ülkenin kaderini tek bir kişinin kararına terk edecek; ya da parlamenter sistemin kendisine sağladığı söz hakkına sahip çıkacaktır.

Sandıktan çıkan karar ne olursa olsun, ülkemizin yeni anayasasının toplumsal mutabakat çerçevesinde tekrar ele alınıp, değerlendirilmesi gerekliliği göz ardı edilmemelidir.

Türkiye’nin anayasası, demokrasi, sevgi ve adalet kavramları üzerinde yükselen, kutuplaştırıcı değil, uzlaştırıcı bir anayasa olmalıdır.

Milletimizin özlediği ve gözlediği anayasa da budur.

İşiniz HAYIR,
Sözünüz HAYIR,
Gününüz HAYIR olsun...

Mustafa SARIGÜL

 

Mustafa Sarıgül

Değerli dostum, ağabeyim Ara Güler ile vedalaşmanın derin üzüntüsünü yaşıyorum. Giderken bize yakın tarihimizi bırakıp gitti. Kadrajına koca...

Mustafa Sarıgül

Şişli'de tarihi bir gün yaşandı. Yurttaşlarım sokaklara taştı. Arkamızda yurttaşlarımızın bu kadar büyük desteği olduktan sonra altından kal...

Mustafa Sarıgül

Bize oy versin ya da vermesin Şişli'de halkın yüzde yüzünü güldürmek için bismillah diyerek yola çıkıyoruz. Artık sıra #YeniŞişli için hazır...

Site creation & technology by Baytemizel