Gümülcine Camii Açılışı

Gümülcine Camii Açılışı

Gümülcine Camii Açılışı

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Yunanistan-Gümülcine’deki Arabacı Köyü Kurşunlu Camii, Şişli Belediyesi tarafından restore edilerek yeniden hizmete açıldı.

Gümülcine’deki tarihi camii, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Yassı Köy Belediye Başkanı İsmet Kadı, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve bölgedeki Türk vatandaşların katılımıyla hizmete açıldı.

Osmanlı döneminden kalma tarihi camiinin restorasyonunu yaptırmaktan mutluluk duyduğunu belirten Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, belediye başkanı olduğu günden bu yana Şişli`deki bütün ibadet yerlerine katkıda bulunduklarını belirterek, “Gümülcine`nin Arabacı Köyü`ndeki bu tarihi camimizin bakım ve restorasyona ihtiyacı vardı. Bölgedeki yurttaşlarımız 4 ay önce benden destek istediler. Bende hiç tereddüt etmeden ekiplerimizi görevlendirdim, kısa sürede camiyi tamamen yenileyerek ibadete hazır hale getirdik. İnanç merkezlerimize büyük önem veriyorum. Yalnızca camilerimizin değil, kendi bölgemizdeki cemevi, kilise ve sinagoglarında ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz" dedi.

Mustafa Sarıgül

‪Allah’ım tüm dua ve ibadetlerimizi kabul etsin.‬

Mustafa Sarıgül

Şehitliğimizi ve vatan savunması sırasında şehit olan Şişlili evladımız Önder Muratoğlu’nun kabrini ziyaret ettim. Bu vatan uğruna canlarını...

Mustafa Sarıgül

Milletimizin kaderinin yazıldığı Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olm...

Site creation & technology by Baytemizel