Bak yavrularının gözlerine ey halkım!

Bak yavrularının gözlerine ey halkım!

Bak yavrularının gözlerine ey halkım!

Oluşturulma Tarihi: 07-04-2017 21:21:13

Hayatının kırk yılından fazlasını ülke siyasetinde faal olarak geçirdiysen; ülkenin kaderi, kaderin olur. Halkının gülüşü dudaklarına tebessüm; onların acısı alnına çizgi, şakaklarına kar olur. Omuzlarında sorumluluk, omuzlarında halkın umudu vardır.

Halkının derdini, kah yol arkadaşı edersin gündüzlerine; kah ağır bir yorgan gibi örtersin uykusuz gecelerin üzerine... Ama pes edemezsin; ülkenden başka bir şey düşünemezsin.

Peki nasıl olacak sen de bir insansın? Nasıl kalkılır bunca sorumluluğun altından; nasıl umut olursun seni çare bilenlere?

Dostlarım benim hayatımda bir altı ay vardır ki; ömrümün en güzel altı ayı... Ortaköy Eğitim Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra, altı ay Mecidiyeköy İlkokulu’nda birinci sınıflara vekil öğretmenlik yaptım; saf tertemiz, gözleri parıl parıl parlayan yavrulara... Senden, aydınlık bir gelecekten başka bir şey istemeyen çocuklara...

Ne zaman canım sıkılsa; başımdaki dert, omuzumdaki sorumluluk ağır gelse; yıllar önce genç bir öğretmen iken, sınıfa girdiğimde ayağa kalkan, gözleri parlayan öğrencilerim aklıma gelir. Pes etme Mustafa derim, bu halkın yavruları için pes etme! Çocukların gözlerindeki parıltı aşkına pes etme!

Uzun süredir kara bulutlar dolaşıyor, bahar kokulu ülkemin üzerinde... Mutsuzuz milletçe... Kadınlarımız mutsuz. Gencimiz mutsuz. Emeklimiz mutsuz. Esnafımız mutsuz. Akademisyenlerimiz mutsuz. Gazetecilerimiz mutsuz... Ve çocuklarımız mutsuz. Zor günler...

Nice kışlar gördüm kırk seneyi aşan siyasi hayatımda. Gelmeyen bahara, doğmayan güneşe hiç şahit olmadım.

Şimdi umut etme zamanıdır ey halkım... Nasırlı, emekçi ellerinle, mutsuz halkın için güneşten umut devşirme zamanıdır. Hareket zamanıdır. Neden mi? Nasıl mı?

Bak yavrularının gözlerine ey halkım!

Hayırlı bir gelecek adına, daha güzel bir ülke için pes etmeden çalışma adına; hem güç hem de çok fazla neden bulacaksın.

Artık hareket zamandır, haydi bak çocukların gözlerine...

İşiniz Hayır, 
Sözünüz Hayır,
Gününüz Hayır Olsun...

 

Mustafa Sarıgül

Site creation & technology by Baytemizel