Cengiz SEMERCİOĞLU

"> İstanbul'da bu cadde hangisidir? » Mustafa Sarıgül

İstanbul'da bu cadde hangisidir?

İstanbul'da bu cadde hangisidir?

İstanbul'da bu cadde hangisidir?

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

İstiklal mi? Hayır... Prestijli mağaza girmez oraya...Bağdat Caddesi mi? Zor... Konumu uygun değil... İstinye Park mı? Hayır... Bir alışveriş merkezi olmasaydı olurdu...Çoktandır bu ünvana Nişantaşı göz dikmişti. Son düzenleme ile Abdi İpekçi , şehrin en prestijli caddesi koltuğuna oturdu.

1.6. milyon lira harcadı Mustafa Sarıgül bu caddeyi yenilemek için... Orta Avrupa'nın en şık caddelerini aratmayan son derece modern bir görüntü çıktı... Louis Vuitton, Prada, Hermes, Burberry, Valentine, Cavalli gibi birinci sınıf mağazalar yanyana diziliyor burada.

Yapılan son düzenleme ile bu mağazalar daha bir ortaya çıktı... Caddede sekiz kafe var, maksimum 10'a çıkması hedefleniyor. Yani burası bir Asmalı gibi asla olmayacak. Demet Sabancı'nın yapını sürdürdüğü köşedeki Maçka Otel açılınca buranın değeri daha da anlaşılacak. Beymen'in hemen ilerisindeki otoparkın dünyada eşi benzeri çok az. Arabanızı bölmelere bırakıyorsunuz, kendi kendine park ediyor.

Öğrendiğim kadarıyla şimdi sırada Atiye Sokak varmış. Salomanje'nin bulunduğu sokak... Buranın trafiğe kapanması gerektiğini geçmişte ben de yazmıştım, şimdi o gerçekleşecek. Nişantaşı'nın marka değeri son beş yılda hızla arttı, önümüzdeki dönemde daha da artacağı kesin. Bunu başaran da Sarıgül'den başkası değil. Ben belediyecilik anlayışını seviyorum Sarıgül'ün... Çünkü çalışıyor, halkın içinde yaşıyor ve esnafla, vatandaşla diyalog kuruyor.

 

Cengiz SEMERCİOĞLU

Site creation & technology by Baytemizel