Toplantı Video:

"> Kadının adı var » Mustafa Sarıgül

Kadının adı var

Kadının adı var

Kadının adı var

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Şişli Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Serbest Kürsü'nden Kadın Milletvekillerine Seslendi Şişli Kent Konseyi'ne bağlı Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi üyeleri, Maçka Parkı'nda bulunan Serbest Kürsü'den TBMM'nin yeni dönem kadın vekillerine seslendi.

Serbest Kürsü'de biraraya gelen kadınlar, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri sonrası Cumhuriyet siyasi tarihinin en yüksek kadın milletvekili oranına ulaşıldığını belirterek, "Kadınların mecliste temsil oranı tarihimizin en yüksek oranı olan % 14'e ulaşmıştır. 78 kadın vekilimiz bizi temsil edecektir . Bu durum, ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliğinin gerçekleştirilebilmesi için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Kadın cinayetlerinin, kadına yönelik şiddetin ve her tür kadın istismarının arttığı bu dönemde seçilmiş olmak, kadın vekillerimize çok büyük bir sorumluluk vermekte ve partilerüstü bir yaklaşım içinde bu sorunla mücadele etme misyonunu yüklemektedir" dedi.

Toplantı Video:

Mustafa Sarıgül

Geçmiş olsun #Adıyaman. Depremde yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Mustafa Sarıgül

Lider Koleji’nin 23 Nisan kutlamalarına katıldık. Bir kez daha tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Mustafa Sarıgül

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 98. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Bu vesile ile ulusumun geleceğini çocuklarımıza emanet eden ulu ön...

Site creation & technology by Baytemizel