Mustafa SARIGÜL’ün Yeni Yıl mesajı

Mustafa SARIGÜL’ün Yeni Yıl mesajı

Mustafa SARIGÜL’ün Yeni Yıl mesajı

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:36

Sevgili yurttaşlarım,

Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

Değerli dostlarım, yeni bir yıla daha giriyoruz. Hiç kuşkusuz hepimiz, kendimiz için, ülkemiz ve dünya için, yeni yılda yaşamak istediğimiz, arzuladığımız, duygu ve dileklerimizi en içten biçimde birbirimize iletiyoruz ve Yeni bir yılı kutluyoruz.

 

Ancak biliyoruz ki; her yeni yıl bir önceki yılın devamıdır. 2015 Yılında yaşanılan olayların birey ve toplum olarak üzerimizde yarattığı sarsıntıyı bir yeni yıl kutlamasıyla unutmamız asla mümkün değildir.

 

Gerek Suruç ve Ankara toplu katliamlarında, gerekse yeniden ateşi yükselen terör ve terörle mücadelede kaybettiğimiz polis, asker, yurttaş tüm insanlarımızın acısı en az onların yakınları kadar bizim de yüreğimizi dağlamaya devam ediyor.

 

Evet, yeni bir yıla giriyoruz. Ancak 31 Aralık akşamı 2015 yılının son saniyesi tükendiğinde yüreğimizdeki acılar dinmiş olmayacak. İçin için tutuşturulmaya çalışılan toplumsal kin ve nefret ateşleri o saniye sönmüş olmayacak.

 

Çevremizdeki komşu ülkelerle o dakika barışmış, kucaklaşmış olmayacağız. Suriyeli mülteciler ve dünyadaki benzerleri, kendi topraklarına ve kendi sıcak evlerine dönmüş olmayacaklar. 31 Aralık akşamı bir fırsattır deyip, lastik botlarla bir başka ülkeye sığınmaya çalışan insanların “Aylan” bebeklerinin cansız bedenleri belki de yeniden kıyıya vuracak.

 

Köylümüz, İşsizlerimiz, yoksullarımız, gençlerimiz hele hele 2015 yılında 271 ini şiddete kurban verdiğimiz kadınlarımız. Saat 12.00 itibariyle yeni ve uygar bir dünyaya gözlerini açmış olmayacaklar. Demokrasimiz, adalet anlayışımız, Hukuk düzenimiz, eğitim kalitemiz saat 12.00 de sınıf atlamış olmayacak.

 

Biliniz ki; tüm bu olumsuzlukları asla söylemek istemeyen, sorunlardan şikâyet etmek yerine onları çözmeye çalışan, en zor koşullarda dahi umudu daima önde tutan yaşam anlayışım, beni 2015 yılı için daha fazla söz söylemekten alıkoyuyor.

 

2016 Yılına girerken bütün bu olumsuzluklara ve kaygılarımıza rağmen, kendimizle ilgili, ülkemizle ve dünyamızla ilgili iyi dileklerimizi söylemeye elbette devam edeceğiz. Ancak bundan böyle bu iyi dileklerin yerine gelmesi için Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin gelişerek yaşaması için, yurttaşlar olarak hepimizin büyük bir inançla ve gayretle yapmamız gereken işler, taşımamız gereken sorumluluklar olduğunu unutmayalım.

 

Yeni bir yıla girerken kaybettiğimiz yurttaşlarımız ve diğer beşeri değerlerimiz için Allahtan rahmet diliyorum. Ülke insanıma ve dünyaya sağlık, huzur, barış dileklerimi sunuyorum. Hepinize hayırla anacağınız yeni bir yıl diliyorum.

  

Mustafa SARIGÜL

Site creation & technology by Baytemizel