Öğretmenler günü kutlu olsun!

Öğretmenler günü kutlu olsun!

Öğretmenler günü kutlu olsun!

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Bu güzel günde,hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyor öğretmenler gününüzü kutluyorum. 24 kasım bildiğiniz gibi büyük Atatürk’e başöğretmenlik ünvanının veridiği gün. Değerli öğretmenlerim,dünyanın en kutsal görevini yapıyorsunuz. Sevgi ve fedakârlik isteyen bir mesleğin sahibisiniz. Sizler etrafınızı aydınlatıyor,ışık saçiyorsunuz.

Hz. Ali bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyor... Atatürk : “Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer insanlarıdır.” diyor. Bu kutsal göreviniz için sizi bir kez daha kutluyorum. Değerli öğretmenlerim dünyaya geliyoruz. Bizi ilk eğiten, annemiz, babamız, ninemiz, dedemiz bir süre sonra artık bilgimiz yetersiz kaliyor. En değerli varlığımızı çocuklarımızı size bırakıyoruz. Onların geleceği sizlerin elinde. Ailenin geleceği sizlerin elinde. Toplumun geleceği sizlerin elinde.... Vatanın geleceği de dünyanın geleceği de sizlerin elinde... Onun içindir ki… Biz öğretmenleri sadece öğretmenler gününde hatırlamıyoruz. Öğretmenlerimizin doğal çalışma mekanı olan okullarımızı hızla yeniliyoruz. Önümüzdeki yıllar içinde yenilenmemiş okulumuz kalmayacak.

Onlara daha iyi eğitim verme mesleklerini daha çağdaş koşullarda yapabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz... Özellikle okullarımızdaki öğretmen odalarını daha iyi bir noktaya getiriyoruz. Okullarımız yenilenirken öğretmenlerimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak, onları saygın bir mekanda ağırlayacak, örnek bir öğretmenler evi inşa ettik.. Hiç şüphe yok ki..... Hiç bir şeyi yeterli görmüyorum. Biliyorum ki…Eğitim sorunlarını çözen uluslar, her alanda kalkınmış ve ilerlemiştir. Öğretmenlerimiz… Sadece çocuklarımızı ve gençlerimizi eğiten değil aynı zamanda onlara örnek olan,rehberlik eden, yön veren ve yaşamı hazırlayan kimsedir. O halde görevimiz öğretmenlerimizin mümkün olduğu kadar sorunlarını çözmektir... Onları hak ettikleri yüce ve onurlu yerine oturtmaktır. İşte kutladığımız öğretmenler gününün amacıda öğretmenin toplumdaki yerini, önemini ve değerini, bir kez daha hatırlamaktır. Gereken değerlendirmeyi yapmaktır.

Bu bilinçle değerli öğretmenlerimin öğretmenler gününü bir kez daha kutluyor... Vatana, millete hayırlı bireyler yetiştirmelerini diliyorum. Onlara sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum.

Site creation & technology by Baytemizel