Sarıgül’e Altın Madalya

Sarıgül’e Altın Madalya

Sarıgül’e Altın Madalya

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Kuruluşunun 550. yılını kutlayan Ermeni Patrikhanesi, ilk kez bir siyasetçiyi altın madalya ile ödüllendirdi.

Ermeni Patrikhanesi genel vekili Başepiskopos Aram Ateşyan, cemaate yaptığı hizmetlerden dolayı Mustafa Sarıgül’e özel Hizmet Madalyası verdi.

Patrikhane’nin kuruluşunun 550.yılı nedeniyle Kumkapı Meryem Ana Kilisesi’nde özel bir ayin düzenlendi. Ayin sonrasında, Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan Mustafa Sarıgül’e Ermeni Cemaati’ne yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür beratı ve altın madalya verdi. Patrikhane’nin Sarıgül’e verdiği hizmet beratında “ Görev yaptığınız ilçedeki tüm yurttaşlara din, dil, inanç ve kültür ayrımı yapmadan eşit hizmet götürmeniz, kiliselerimize ve okullarımıza yaptığınız hizmetler takdire şayandır” ifadesi yer aldı. Törende konuşan Mustafa Sarıgül’de “ Bizim ilçemiz, farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı bir mozaik oluşturuyor. Yerel yönetim olarak tüm kesimlere aynı mesafede olmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle, kiliselerin yanı sıra ilçemizdeki tüm ibadet merkezlerinin bakım, onarım ve restorasyonunu yaptırıyoruz. Türkiye’de ilk kez Ermeni bir yurttaşımızı belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirdim. Ermeni Patrikliği’nin böylesine değerli bir ödülü ilk kez bana vermesi benim için büyük onurdur. Bu ödül, yurttaşlarımıza karşı sorumluluğumuzu bir kat daha arttırmıştır” dedi.

Mustafa Sarıgül

Geçmiş olsun #Adıyaman. Depremde yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Mustafa Sarıgül

Lider Koleji’nin 23 Nisan kutlamalarına katıldık. Bir kez daha tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Mustafa Sarıgül

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 98. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Bu vesile ile ulusumun geleceğini çocuklarımıza emanet eden ulu ön...

Site creation & technology by Baytemizel