Sarıgül,binlerce yurttaşı Bayram Sofrası”nda ağırladı.

Sarıgül,binlerce yurttaşı Bayram Sofrası”nda ağırladı.

Sarıgül,binlerce yurttaşı Bayram Sofrası”nda ağırladı.

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Mustafa Sarıgül Kurban Bayramı’nda ilçedeki binlerce yurttaşı sokakta kurulan “Bayram Sofrası”nda ağırladı. Ramazan ayında binlerce yurttaşa sokak iftarı düzenleyen Şişli Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da aynı geleneği sürdürüyor. Paylaşma ve dayanışmayı amaçlayan Kurban Bayramı’nın ikinci günü, ilçedeki binlerce yurttaş belediyenin sokakta kurduğu “Bayram Sofrası’nda birlikte öğle yemeği yiyerek bayramı kutladılar.

Çobanoğlu Sokak’ta kurulan bayram sofrasına, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katılarak yurttaşlarla birlikte yemek yedi ve bayramlaştı. Şişli’de değişik dinlere mensup yurttaşların bir arada yaşadığına dikkati çeken Sarıgül, “Bayramlar, dostluk ve dayanışma duygularımızın güçlendiği günler olmalı. Bu nedenle, biz de Kurban Bayramı’nda kurban kesen ve kesemeyen yurttaşlarla, bölgemizdeki değişim inançlara mensup yurttaşları bir sevgi sofrasında buluşturmayı amaçladık. Buradan tüm dünyaya barış ve dostluk mesajı vermek istiyoruz” dedi.

Mustafa Sarıgül daha sonra yemek tezgahının başına geçerek yurttaşlara kendi elleriyle yemek dağıttı ve onlarla birlikte yemek yedi.

Site creation & technology by Baytemizel