Şişli'de ilk iftar

Şişli'de ilk iftar

Şişli'de ilk iftar

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:05

Şişli Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırı, Ramazan’ın ilk gününde ilçedeki değişik dinlerin temsilcilerini ağırladı.

Mecidiyeköy’de kurulan ve Ramazan boyunca her akşam üç bin kişinin orucunu açacağı iftar çadırının ilk gününde, Ermeni Patrik Vekili Episkopos Aram Ateşyan, Musevi Cemaati lideri İshak Haleva, Süryani-Katolik Cemaati lideri Yusuf Sağ, Süryani-Ortodoks Cemaati Patriği Yusuf Çetin ve Şişli Müftüsü Ahmet Tüccar bir araya gelerek iftar yemeği yedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün öncülüğünde bir araya gelen semavi dinlerin temsilcileri, Ramazan ayının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilediler. Mustafa Sarıgül, Ramazan ayının sevgi ve paylaşım ayı olduğunu belirterek, “ İslam dini, barış ve hoşgörü dinidir. Barış dolu bir dünyada tüm insanlarla kardeşçe yaşamak dileğiyle, İslam âleminin Ramazan ayını sevgi ve dostluk temennileriyle kutluyorum” dedi.

Bir günde üç bin kişinin iftarını yapacağı çadır, aynı zamanda yüzlerce kişinin orucunu açmak için kumanyaların dağıtılacağı bir merkez olarak da hizmet verecek. Ayrıca Şişli Belediyesi her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerinde ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Yemek dağıtım sayısıyla birlikte erzak yardımı yapılan kişi sayısının toplam elli bini bulması amaçlanıyor.

Site creation & technology by Baytemizel