‪Ülkenin kaderini tek bir kişinin kararına bırakmamak için Niğde HAYIR diyor!‬

‪Ülkenin kaderini tek bir kişinin kararına bırakmamak için Niğde HAYIR diyor!‬

‪Ülkenin kaderini tek bir kişinin kararına bırakmamak için Niğde HAYIR diyor!‬

Oluşturulma Tarihi: 30-03-2017 16:18:59

Referandum çalışmaları kapsamında Niğde ilimizi ziyaret ettilk.15 Temmuz Kalkışmasında Şehit düşen Astsubay Ömer Halis Demir'in kabrini, Esnaf ziyareti, Muhtarlar Derneği ziyareti ve Niğde CHP İl Başkanlığı ziyaretlerinden  sonra İl binası önünde Niğdeli yurttaşlarımızla buluştuk .

Yurttaşlarımıza Neden HAYIR dediğimizi anlatırken;

''Türkiye Cumhuriyeti, parlamenter sistemle yönetilen, demokratik, laik ve çağdaş bir ülkedir ve hak ettiği anayasa ile yönetilmelidir.
Anayasa, toplumsal mutabakat metnidir. Günlük siyasal hesapların çok ötesinde, toplumun uzun vadeli ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır.
Bu çerçevede, toplumun tüm kesimlerinin onayı ve gönüllü desteği ile oluşturulmalıdır.
Şu anda var olan anayasa,toplumsal ihtiyaçlarımızı karşılamamaktadır ve mutlaka değiştirilmelidir.
Ancak, referanduma sunulacak olan anayasa, bu hali ile bir anayasanın taşıması gereken temel niteliklerden son derece uzaktır.
Hazırlanan metin, demokrasinin temeli Güçler Ayrılığı ilkesine aykırıdır. Sağlıklı işleyen bir demokrasi için özellikle Yargı ve Yasama bağımsızlığı hayati önem taşımaktadır.
Halkımız, 16 Nisan günü önemli bir karar verecektir.
Ya ülkenin kaderini tek bir kişinin kararına terk edecek ya da parlamenter sistemin kendisine sağladığı söz hakkına sahip çıkacaktır.
Sandıktan çıkan karar ne olursa olsun, ülkemizin yeni anayasasının toplumsal mutabakat çerçevesinde tekrar ele alınıp, değerlendirilmesi gerekliliği göz ardı edilmemelidir.
Türkiye’nin anayasası, demokrasi, sevgi ve adalet kavramları üzerinde yükselen, kutuplaştırıcı değil, uzlaştırıcı bir anayasa olmalıdır.
Milletimizin özlediği ve gözlediği anayasa da budur.''  olan görüşlerimizi aktardık. 

İşiniz HAYIR,
Sözünüz HAYIR,
Gününüz HAYIR olsun...

Mustafa SARIGÜL

Site creation & technology by Baytemizel